środa, 17 marca 2010

Znowu turkus

Pokazałam nasze przerobione szafki noce a dzisiaj dorzucam jeszcze garść turkusowych (gdzieniegdzie i niebieskich) inspiracji. Wiem,  że jest wiele zwolenniczek tego koloru, podejrzewam, że przeciwników też. Jak dla mnie tworzy niezwykle ożywczy klimat.

Zdjęcia wynalezione na: Desing* Sponge, Delicatissen, Flickr i Dreamy Whites


A na koniec coś do posłuchania - Turquoise Hexagon Sun - Boards of Canada - ambientowe granie, przy którym można sobie wyobrażać, że się nurkuje w turkusowej wodzie.

10 komentarzy:

jadzik pisze...

Bez wątpienia turkus to mój kolor!:) Z inspiracji najbardziej podoba mi się sypialni z niebieskim krzesełkiem!:)

Imoen pisze...

Podoba mi się połączenie błękitu i bieli. Szczególnie w łazience z inspiracji i na zdjęciu gdzie krzesło jest nocnym stolikiem.

A szafki nocne z poprzedniego posta są świetne. Dałaś im nowe życie. Kiedyś pomalowałam na taki kolor wszystkie meble w moim pokoju tak mi się podobał...

Pozdrawiam serdecznie.

byziak pisze...

To krzesło z nocnym stolikiem i budzikiem jest piękne - tez mi się najbardziej podoba.

Monika pisze...

Fantastyczne inspiracje!!! Biel i turkus jak dla mnie idealne połączenie, stanowczo jestem zwolenniczką turkusu:))
Pozdrawiam.

bestyjeczka pisze...

Ja to wiadomo zboczona na turkus i morski jestem...to nieuleczalne. Podrzuciłaś fajne inspiracje i muzę (znowu, słucham i pisze komentarz z usmiechem).
Zobacz sobie tutaj - facet nazywa się Steven Gambrel i ma to coś co mi się we wnętrzach podoba, często u mnie lądują jego zdjęcia (dopiero po czasie okazało się, że to z jednego źródła)
http://www.srgambrel.com/portfolio/country/oceanside-modernist/
http://www.srgambrel.com/portfolio/country/bridgehampton/
http://www.srgambrel.com/portfolio/country/hamptons/

bestyjeczka pisze...

..a propos 2 zdjęcia z twoich inspiracji są właśnie jego produkcją (S.G)

byziak pisze...

Oh dzięki dzięki :) ten stolik z korzeni drzew - to po prostu cudo i a informacja kto jest autorem zdjęć bardzo przydatna :)

13ka pisze...

Wszystkie inspiracje boskie ale fot2 i ten łazienkowy rozmyty turkus mnie zniewolił. Taka absolutna świeża bryza, mimo iż pastelowe bardzo energetyczne.
Pozdrawiam Cię byziaku z wiosennego miasta mego ;D

ania pisze...

Jak się patrzę na te inspiracje to lazurowe wybrzeże mam w głowie, szum fal.... ach... a u nas ledwo wiosna się pojawia;/
Mam na razie szaro - biało - drewnianą łazienkę i sama szukam powoli czegoś do kontrastu. Mam fajne zasłony z SH turkusowo- biało-niebieskie, czekam na natchnienie co z nich zrobić i gdzie to umieścić;)
pozdrawiam

polakita pisze...

Podoba mi się połączenie starego z nowoczesnym na fot 1, oraz nonszalancki bałagan na fot 4. Wydaje mi się że tego brakuje w Polsce, takiego luzu, że nie wszystko musi być wymuskane, idealne, z połyskiem, i odrobina artystycznego bałaganu, nonszalancji, dodaje mieszkaniu charakteru!

Turkus to nie mój kolor, ale zdjęcia niektóre ciekawe ;)

Related Posts with Thumbnails