poniedziałek, 10 września 2012

Codzienność...

Powrót z urlopu
Koniec wakacji
"(...)zdarzenia codzienne są ostentacyjnie niezauważalne. Przepływają od istnienia do nieistnienia, w które zapadają a swą krótką obecnością nie budzą uwagi. Nie zostawia śladów. Nieliczne, jakie udaje nam się wypatrzeć po chwili zaciera (...) Najczęściej przyciąga uwagę nie podczas trwania zdarzeń, lecz po czasie jako coś, co było - chyba było - choć nie zostały nam w ręku żadne dowody. Jedyną poszlaką jest znużenie (...)"
J.Brach-Czaina, Szczeliny istnienia

Tutaj lekkie przytłoczenie rzeczywistością po powrocie z wakacji ale na PePeParty  smakowicie, soczyście i arbuzowo - zapraszam:


7 komentarzy:

jerzy_nka pisze...

Byziak...
A tą skrzynkę na klocki to mogę odgapić?

byziak pisze...

Oczywiście, że możesz :)

Alicja pisze...

Miło, że ktoś pamięta jeszcze o filozofii codzienności Brach-Czainy. Ja, czytając "Szczeliny istnienia" zaznaczałam tak wiele trafnych zdań, że mam całłą książkę pokreśloną;). Jeden z (wielu) ulubionych fragmentów to: " Każdy fragment świata, jaki udaje nam się wskazać czy wytknąć, zaświadcza o naszej samowoli i coraz bardziej dezorientuje". Od tej pory, w swoim domu jestem królową samowoli i dezorientacji, za to smakuję każdy drobiazg codzienności. PS, ja chcę arbuza!:)

byziak pisze...

Alicjo - ja też :)
Pozdrawiam ciepło

emotionallandscapes pisze...

Jejku, dopiero niedawno odkryłam Twojego bloga, który z miejsca trafił na listę naj- ulubionych. Teraz codziennie tu zaglądam, ale nie ma nowych postów. Mam nadzieję, że to stan chwilowy! Pozdrawiam, J.

Anonimowy pisze...

Νie jestеm aż takim Online manaіkiem jeѕli mаm bуć otwаrta, lecz
twóј blog jеst tak wсiągаϳące
i naprawdę bеz trudu sіę je сzyta, że nie mogłam sie oderwać.
Istotnіе przytulnie:), tak trzуmаć!
. Dzieκujęza iԁealną lеktuгę.


Му homepagе; najlepsze okna drewniane

Anonimowy pisze...

Τo jest ślicznа fotkaz solidnymświatłem:
o

Mу ωeb site - architekt wnetrz warszawa styl skandynawski

Related Posts with Thumbnails