piątek, 23 października 2009

Zrób to sama: zasłonka i ozdobne wazony - świetne projekty DIY


Znalezione oczywiście na Desing*Sponge. Co tam zaglądam to coś ciekawego i niezwykle inspirującego! Mam takie wrażenie, że projekty DIY (Do It Yourself) czyli po naszemu „zrób to sam” przeżywają ostatnio prawdziwy renesans - czy to jeśli chodzi o wnętrza i urządzanie domu, czy też w kwestiach np. oryginalnych dodatków do ubrań. Ja osobiście bardzo lubię takie rozwiązania - nadają przedmiotom indywidualny charakter,  pokazują nowe i niezwykłe sposoby zastosowania różnych przedmiotów, generalnie rozbudzają kreatywność.  Dziewczyny z belki po prawej, na blogi których zaglądam mogą się pochwalić równie ciekawymi niezwykle kreatywnymi rozwiązaniami i pomysłami.  Tak na szybko, żeby nie być gołosłownym  to np. przeróbka tortownicy u Ity z Jagodowego zagajnika, bardzo pomysłowe kąpielowe solniczki Li z B&W czy też pojemniki kuchenne Somki z Teatru Dobrych Klimatów. A to zaledwie czubek góry niezwykle kreatywnych pomysłów!


A jakie pomysły zwróciły moją uwagę na D*S? Pierwszy projekt to taka zasłonko- przesłonka z kawałków materiału w kształcie kółek. Nie podejmę się raczej bo też zasłonki takowej nie miałabym gdzie powiesić, ale strasznie podoba mi się ten fotelik - pamiętam podobne z dzieciństwa, z mieszkania dziadków:


screen1


Projekt krok po kroku tutaj.


Drugi projekt DIY to jak dla mnie bardzo fajny pomysł na efektowną „ceramikę”. Ten mam zamiar wcielić w życie jak już będę na etapie ustawiania dodatków. Tylko  gdzie można kupić „puchnącą farbę”?


DIY_butelki


Szczegóły wykonania można znaleźć tu.
5 komentarzy:

Ori pisze...

Niczego dodać nie zdolam, bo musiałabym skopiować Twoje uwagi na temat "zrób to sam". Popieram podziwiam i... nie umiem, niestety. Świetny pomysł z tą "puchnącą" farbą. A te wszystkie cuda u zdolnych dziewczyn oszałamiające! Pozdrawiam ciepło i deszczykowo

dziuplowa pisze...

Puchnącą farbę możesz kupić w specjalistycznych sklepach dla miłośników własnoręcznie malowanej ceramiki. Skontaktuj się z właścicielką www.madebyyou.pl ,powinna ci cos doradzić
a btw - świetny blog :)

byziak pisze...

Hej Dziuplowa - bardzo dziękuję za informację :)

li pisze...

Bardzo dziękuję za wyróżnienie mnie. Jestem bardzo mile zaskoczona. Projekty DIY niesamowite.Mam nadzieję,że z kilku uda mi sie skorzystać.
Pozdrawiam gorąco.

mal pisze...

cool! Is that did made yourself???

Related Posts with Thumbnails