czwartek, 19 listopada 2009

Lampy dmuchawce - ciąg dalszy i powrót do przeszłości dzięki światłowodom ;)

Robiłam już przegląd takich lamp jakiś czas temu we wpisie Lampy jak dmuchawce, lampy jak kokony. Ostatnio natknęłam się na jeszcze kilka - może nie koniecznie dmuchawce ale wielkie białe kule ;)

Mi się już  raczej odwidziało posiadanie takiej lampy, ale uzupełniam listę dla zainteresowanych.

Oto one:

Lampa Wega w BlackRedWhite w cenie ok 180 zł:Kilka w sklepie max-fliz m.in. firmy Axo lampy Blum - 2 modele:Morosini - lampa Symphony:DeMajo lampa Babol:Lampy duetu designerów Mixko np. VOLVOX KRYSTAL:

oraz VOLVOX BUBLE:

IKEA Kallt ok 199 zł:

Ta lampa z Ikea zafundowała mi taki mały powrót do przeszłości. Te światłowody to kojarzą mi się z dzieciństwem i takimi stojącymi lampami - przeważnie gdzieś w pobliżu telewizorów Rubin.  Miały srebrny podstawek i te światłowody mieniły się różnymi kolorami - czerwonym, zielonym, niebieskim.  W tamtych czasach to był szał - tyle kolorów miała ta lampa, takie cudo techniki to było... każdy chciał mieć w domu taką lampę.  Naprawdę jak zamknę w tym momencie oczy to widzę tego faceta w dużych okularach, który prowadzi Dziennik, a na wielkim brązowym pudle telewizora stoi ta lampa, albo gdzieś obok "sabilizatora" czy jak się to nazywało.  Pamiętacie coś takiego?

4 komentarze:

asiq pisze...

Oczywiscie, ze pamietam:) Powiem wiecej, jakis czas od tesciow dostalam taka lampe i teraz stoi ona na polce i cieszy oczy mojej poltorarocznej coreczki:)

pozdrawiam!

ania pisze...

te lampy dmuchawce i podobne to mało praktyczne jak dla mnie, ale każdy ma swój styl;)
ja np będę robić podłogę twardym olejowoskiem i każdy się puka w głowę jak mu mówię- nie mówiąc juz o kolorze jaki wybrałam, bo ponoc najgorszy do nałożenia
dziś się okaże, bo pierwsza próba na sośnie

byziak pisze...

aniu napisz koniecznie jak wyszło i jaki kolor wybrałaś?! Ja na razie jestem zadowolona z olejowanych podłóg. Moje są mega niepraktyczne - jeszcze przy psie - widać już rysy po je pazurkach - ale tylko jak kucniesz, albo się położysz na podłodze - tak normalnie to nic nie widać. Ale sierść - widać wszędzie :)

Lampy uliczne LED pisze...

aniu napisz koniecznie jak wyszło i jaki kolor wybrałaś?! Bo ja te lampy dmuchawce i podobne . Moje są mega niepraktyczne - jeszcze przy psie - widać już rysy po je pazurkach - ale tylko jak kucniesz, albo się położysz na podłodze - tak normalnie to nic nie widać.

Related Posts with Thumbnails